Partnerek: Milvus Csoport Egyesület

Milvus logo

Partnerek: EEA Grants

EEA logo

Partnerek: Környezetvédelmi Minisztérium

Goverment logo

Partnerek: MTA Ökológiai Munkacsoport

MTA logo

CEEweb a Biológiai Sokféleségért

CeeWeb logo

Header link

Language Switcher - RO

Adatgyűjtés

Az adat- és információ gyűjtés kulcsfontosságú ahhoz, hogy felmérjük a terület általános társadalmi-gazdasági helyzetét, a kapcsolódó szakpolitikai hátteret, a környezeti jellemzőket és az élőhelyek állapotát. A helyi társadalmi-gazdasági adatok megszerzése és a szakpolitikai elemzés mellett terepi felméréseket végzünk és interjúkat készítünk az érintettek beazonosítására.

Az adatgyűjtés a következőket foglalja magába:

  • Statisztikai adatokat gyűjtünk a három régióról és néhány kiválasztott településről, majd különböző szempontok szerint elemezzük a területet, a népességi adatokat, a népsűrűséget, a férfi-női arányt, a városi-vidéki népsűrűséget, illetve a népesség korösszetételét. Gazdasági adatokat gyűjtünk és elemzünk az állatállományra, a terményekre, a mezőgazdasággal összefüggő foglalkoztatásra és a mezőgazdaságban dolgozók átlagos béreire vonatkozóan. A GDP, a gazdasági ágazatok, az oktatás és az infrastruktúra adatai is elemzésére kerülnek. A statisztikai tanulmányt itt olvashatják.
  • A rendelkezésre álló tudományos publikációkból biofizikai és ökológiai adatokat gyűjtünk a projektterületről, valamint ennek kiegészítésére célzott interjúkat készítünk.
  • Szakpolitikai elemzést készítünk az ökoszisztéma szolgáltatások integrálásának helyzetéről a jelenlegi romániai törvényhozásban.
  • Ökoszisztéma-térképet hozunk létre, valamint az élőhelyek minőségére vonatkozó indikátorokat fejlesztünk és térképen ábrázolunk.
  • Terepi felmérések során azonosítjuk a tájhasználat szempontjából legfontosabb helyi érintett-csoportokat.
  • Felállítjuk az Érdekképviseleti Tanácsadó Testületet (SAB, Stakeholder Advisory Board). A projekt során négy SAB ülés várható, amelyeken a testület tagjai segítenek azonosítani és értékelni a legfontosabb ökoszisztéma szolgáltatásokat és tájhasználati problémákat, valamint folyamatosan nyomon követik a projektet, és javaslatokat, visszajelzéseket adnak a projekt partnerek számára.
  • Kérdőívek segítségével felmérjük 250 ember ökoszisztéma szolgáltatásokkal kapcsolatos véleményét, preferenciáit.
  • Olyan, létező üzleti eszközöket nézünk át, amelyek lehetővé teszik az ökoszisztéma szolgáltatások integrálását a helyi vállalatok döntéshozatali folyamataiba.
  • Jó példákat gyűjtünk annak megjelenítésére, hogy a vállalkozások hogyan tudják beépíteni az ökoszisztéma szolgáltatásokat különböző tevékenységeikbe, döntéseikbe, áraikba.